• BAŞLIKLAR

En İyi 5 Sonbahar Meyveleri ve Sebzeleri

En İyi 5 Sonbahar Meyveleri ve Sebzeleri

 • 02.10.2017 19:08

 • 200 derecelik fırında pişirip çorbaların, takoların ve salataların içine katabilirsiniz. Haşlayıp püre haline getirerek yulaf ezmesine yeni bir tat katabilirsiniz. Dondurulmuş muz, tarçın ve badem ezmesi ile harmanlayarak lezzetli bir smoothie yaratabilirsiniz.

  Sonbaharın en iyi yanı besleyici olmasının yanı sıra birçok lezzetli meyve ve sebzenin oluşudur. Burada, sizin için en iyi 5 sonbahar meyvelerin ve sebzelerin bir listesini derledik.

  Armut

  Armut diyet lifleri açısından inanılmaz bir kaynaktır. Orta büyüklükte bir meyve yaklaşık 6 gram lif içerir. Yetişkin bir erkeğin günde yaklaşık 38 gram lif ve yetişkin bir kadının günde yaklaşık 25 gram lif alması tavsiye edilmektedir.
  Lifin birçok faydası vardır. Doymuş hissetmenizi Sağlar ve aşırı yemenizi engeller. Ayrıca, kolesterolü kontrol eder.
  Armut bütün olarak yiyebilir veya yulaf ezmesi, peynir, yoğurt, sandviç veya yeşil salatalara dilimlenmiş şekilde ekleyebilirsiniz. Ayrıca protein içecekleri ile birlikte tüketebilirsiniz.

  Lahana
  Lahana birçok besleyici bileşenlerden oluşur. A, C ve K vitamini bakımından zengindir. Tüm bu vitaminler çok önemlidir ve ideal sağlığı sağlamak için çalışırlar. Lahana ayrıca zeaksantin ve luetin bakımından zengindir. Zeaksantin göz sağlığını destekleyen bir antioksidandır.
  Lahana biraz acıdır. Dolayısıyla, çiğ yemek yerine inanılmaz bir lezzet elde etmek için buharda pişirebilir veya yaprakları soteleyebilirsiniz. Lahanayı çorba ve tatlılarda kullanabilirsiniz. Kavrulmuş balkabağı ile iyi bir ikilidir. Lahana cipsleri spor düşkünleri arasında her zaman popüler olmuştur.

  Pancar
  Eğer spor salonu müdavimi iseniz, günlük pancar dozunuzu almanız gerekir. Pancar veya pancar suyu kasların dayanıklılığını artırmada yardımcı olur. Ayrıca, nitrat içerir. Nitrat kasın ihtiyaç duyduğu enerji üretimini sağladığına inanılır ve kan basıncını düşürür. Güçlü bir antioksidandır. Ve antioksidanların önemi bilinmektedir.
  Pancarı tüketmenin en iyi yolu 170 derecelik ısıtılmış bir fırında bir saat pişirmektir. Tadı mükemmel olur. Çiğ pancarı sandviç ve salatalarda kullanabilirsiniz. Pancar suyu sporcular arasında popülerdir.

  Turna Yemişi
  Turna Yemişi vücudumuzun ihtiyaç duyduğu besinler ile doludur. Turna Yemişi tüm zamanların en iyi sonbahar meyvelerinden biridir. Kuzey Amerika'da yaygındır ama tüm dünyada popülerdir. Koruyucudur ve şaşırtıcı antioksidan özelliklerine sahiptir. Yoğun egzersiz seanslarının yol açtığı oksidatif hasarı yatıştırmada yardımcı olur. Egzersiz sonrası vücudun dinlenmesine yardım eder. Ayrıca, kolesterol, damar sertliği ve iltihaplanmayı kontrol etmeye yardımcı olur. C vitamini içerir.

  Turna Yemişi yeşil salatalara, tahıla ve salatalara lezzet katar. Ayrıca arpacık soğan, akçaağaç şurubu, elma, tarçın ve portakal kabuğu ile kaynatıp ve peynir, yulaf ezmesi ve yoğurta ekleyebilirsiniz.

  Bal kabağı
  Beta karoten bakımından zengindir. Beta karoten bağışıklık, kemik ve göz sağlığını hızlandırmaya yardımcı A vitamini haline dönüşür. Beta karoten başlı başına inanılmaz bir antioksidandır. Ayrıca, Beta karoten LDL (kötü kolesterol) azaltılmasına yardımcı olur ve
  B6, C vitaminleri ve magnezyum içerir.

  Whatsapp Destek
  Ürün Destek Tarık
  Ürün başarıyla sepetinize eklendi.