Kilo Aldırıcı - Karbonhidrat Tozu Çeşitleri ve Fiyatları - Protein Clubs | Protein Tozu, Amino Asit, Yağ Yakıcı

Kilo ve Hacim

Aşırı zayıflık çeşitli sağlık sorunlarına neden olur ve vücut direncini azaltır. Günümüzde obeziteyle mücadele yanında aşırı zayıflıkla mücadele de önemli hale geldi. Eğer gün içinde harcadığımız kaloriden daha az kalori alıyorsak kilo kaybı yaşamamız kaçınılmazdır. Ama kilo kaybı riskli bir seviyeye geldiyse doğal beslenme yanında besin takviye ürünlerine de başvurulmalıdır. Kilo almak isteyenler unlu gıdalar, börek ve tatlılar tüketmeye başlar ama bu tür gıdalar vücutta yağlanmaya neden olur. Kilo almak için süt ve süt ürünleri, karbonhidrat içeren meyve ve sebze, tam tahıl ekmekleri gibi besinleri tüketmek gerekir. Buna rağmen kilo alamıyorsanız kilo aldırıcı toz kullanmak yararlı olacaktır.

Karbonhidrat tozu da en önemli kilo aldırıcı tozdur. Karbonhidratın görevi vücudun ihtiyacı olan enerjiyi sağlamaktır. Doğal beslenmeyle yeterli karbonhidratı alamıyorsak vitamin ve minerallerle zenginleştirilmiş karbonhidrat tozu almalıyız. Ancak karbonhidrat tozuyla birlikte doğal beslenmemize karbonhidrat içerek besinleri de eklemeliyiz. Bunun yanında spora yeni başlayan ama kas kütlesini arttırmak için yeterli kiloya sahip olmayanlar da karbonhidrat tozu kullanmak zorundadır. Spor yaparken daha fazla enerjiye ihtiyacınız olacaktır.

Karbonhidrat tozu günde ortalama 300 gram alınmalıdır. Ama bu miktar tek seferde değil, öğünlere bölerek 3 seferde alındığında daha etkili olur. Sporcuların ise antrenmandan önce ve sonra alması kas oluşumunu desteklemesi açısından daha yararlı olmaktadır. Karbonhidrat tozu kilo almayı hızlandırır ama sporla birlikte alındığında bu kiloların kasa dönüşmesini sağlar. Bu arada ihtiyaçtan fazla alınan karbonhidrat tozu istemediğiniz ölçüde kilo almanıza neden olabilir. Bu nedenle ihtiyacınızı doğru tespit etmeli, doğru zamanda ve doğru miktarda tüketmelisiniz.

İhtiyacınız kadar karbonhidrat tozu alırsanız kolesterol ve kan değerleriniz de düzene girer. Fazla alındığında ise kan şekerinin yükselmesine neden olur. Gıda marketlerde ve sağlık marketlerde kolayca bulabileceğiniz karbonhidrat tozlarının fiyatları 100 lira ile 300 lira arasında değişiyor. Fiyat farklılıkları ürünün markasından, gramından ve içeriğinden kaynaklanıyor. Ancak en yüksek verimi almak istiyorsanız kesinlikle bilinen ve güvenilen markaların ürünlerini tercih etmelisiniz. Yağsız kas kütlesine sahip olmak, fit bir vücuda sahip olmak öncelikle düzenli ve dengeli beslenmenize bağlıdır.

Ürün başarıyla sepetinize eklendi.