Kreatin Tozu Çeşitleri ve Fiyatları - Protein Clubs | Protein Tozu, Amino Asit, Yağ Yakıcı

Kreatin

Amatör ya da profesyonel sporcular, vücut geliştiriciler, ağırlık çalışanlar, yoğun iş temposu olup düzenli beslenemeyenler kaslarını geliştirmek, yeni kas yapısı oluşturmak ve performanslarını arttırmak için doğal besinlerin yanında sporcu besini dediğimiz supplementleri de kullanma gereği duyuyor. En çok kullanılan supplementlerden biri de kreatindir. Kreatin bütün memelilerin vücudunda bulunan bir amino asittir, karaciğer ve böbreklerde üretilir, kaslara taşınır ve kaslara enerji sağlamak için kullanılır. Kreatin doğal besinler içinde en çok kırmızı ette ve balıkta bulunuyor. Bir kilo kırmızı ette 1 gram kreatin bulunuyor. Vücudun günlük kreatin ihtiyacı ise 3-6 gramdır. Bu durumda günde 4-5 kilo et yemek gerekir ki, bu hem ekonomik olarak hem pratik olarak çok da mümkün değildir.

Ama kreatin takviyesiyle hızlı ve kolay bir şekilde vücudun ihtiyacı olan miktar karşılanır. Kreatin yağsız kas kütlesini, enerji seviyesini ve dayanıklılığı arttırmaktadır. Normal şartlarda günde 3-5 gram kreatin alarak hedefinize ulaşabilirsiniz. Ama aya ilk başladıklarında yükleme yapmaktadır. Yani iki hafta 15-20 gram kreatin almakta ve bu sürenin sonunda yine günde 5 gramla devam etmektedir. Böylece kaslardaki toparlanma daha hızlı gerçekleşmiş oluyor.

Gıda ve sağlık marketlerinde çok sayıda kreatin çeşitleri bulunuyor. En çok kullanılan ve en ekonomik olan çeşidi monohydrate kreatindir. Kreatin ethyl ester de çok kullanılan çeşitlerden biridir. Emilimi en hızlı olan çeşittir. Kre-alkalyn, kreatin phosphate, kreatin serum da kreatin çeşitleri arasındadır. Birçok marka yeni kreatin ürünlerini piyasaya sürüyor. Kreatin toz, sıvı ve kapsül formunda satılır. Toz formunda olanlar kullanımı en rahat olanlardır. Kapsül olanların da kullanımı rahattır ama biraz daha pahalıdır.

Kreatin fiyatları hangi formda olduğuna, markasına ve içeriğine göre değişmektedir. Sizin için en yararlı olanı alabilmeniz için spor hocanızdan bilgi ve yardım alabilirsiniz. Kreatin çeşitleri 100 lira ile 300 lira arasında değişen fiyatlarla satılmaktadır. Alırken güvenilir ve kaliteli markaların ürünlerini almaya çalışmalısınız. Ancak kreatin de diğer supplementler gibi tek başına sizi hedeflerinize ulaştırmayacaktır. Fit ve sağlıklı bir vücut için, yağsız kas gelişimi için ve performans arttırımı için dengeli ve düzenli beslenmek ilk şarttır. Kreatin ek besin desteğidir.

Ürün başarıyla sepetinize eklendi.