Yağ Yakıcı - Karnitin ( L-Carnitine ) Çeşitleri ve Fiyatları - Protein Clubs | Protein Tozu, Amino Asit, Yağ Yakıcı

L-Karnitin ve CLA

Aşırı kiloluk ve yağlanmanın çağımızın en önemli sağlık sorunu haline gelmesi yağ yakıcı ürünlerin de kullanımını gereğinden fazla arttırdı. Pek çok kişi kulaktan dolma bilgilerle içeriğini bilmedikleri yağ yakıcı diye satılan ürünleri kullanıyor. Bunların hiçbir yararı olmadığı gibi sağlık açısından zararları bile oluyor. Gerek yağ yakıcı gerekse diğer supplementleri alırken bilinen ve güvenilen markaların ürünleri alınmalı ve bilinçli bir şekilde kullanılmalıdır. Yağ yakıcı olarak en çok kullanılan besin desteği ürünü l carnitine dir. L-carnitine vücudumuzda böbreklerde ve karaciğerde üretilir, kaslarda, kalp ve beyinde saklanır.

L-carnitine yağların enerjiye dönüşmesini sağlayan en önemli maddedir. Bu görevini uykuda ve dinlenme saatlerinde de yürütüyor ama spor yaparken yağ yakımında daha etkili oluyor. L-carnitine yetersizliğinde kas zayıflaması, karaciğer büyümesi gibi pek çok sağlık sorunu ortaya çıkıyor. Vücut kendi üretse de bazı insanların vücudu yeteri kadar l-carnitine üretemez. Özellikle yaşlandıkça vücudun l-carnitine üretimi daha da yavaşlıyor. Böyle durumlarda besin desteği olarak l carnitine alınmalıdır.

Özellikle sporcular karnitin takviyesini çok kullanıyor. Spordan yarım saat önce alınan karnitin vücuttaki yağların enerjiye çevrilerek yakılmasını sağlamaktadır. Aynı zamanda spor yaparken performansın daha da artmasına yardımcı olmaktadır. Yağ yakımını hızlandırmakla yağsız kas oluşumuna da katkı sunmaktadır. Daha fit bir vücut için spor yapanlar da yapmayanalar da karnitin kullanabilir. Herkesin kas yapısı ve kilosu farklı olsa da ortalama karnitine ihtiyacı 1-3 gramdır. Doğal besinlerde en çok et, balık, süt ve yumurta gibi ürünlerde bulunur. Dengeli ve düzenli beslendiğimizde ihtiyacımız olan l carnitine vücudumuz üretebilir.

L-carnitine sıvı formda ya da tablet olarak satılan bir supplementtir. Tablet formun kullanımı rahattır ama sıvı formun kana karışması çok daha hızlıdır. Bu nedenle sıvı formdaki ürünleri almak daha yararlı olabilir. L-carnitine faydaları sadece zayıflamaya ve yağ yakımına yardımcı olmak değildir. Erkeklerde sperm sayısının azlığı l-carnitine eksikliğine bağlanıyor. L carnitine sperm sayısını arttırmaya da yardımcı oluyor. L-carnitine sürekli kullanılmamalıdır. Ayrıca fazla miktarda alındığında ishal, bulantı, kaşıntı gibi rahatsızlıklara da neden oluyor.

Ürün başarıyla sepetinize eklendi.