Protein Tozu Çeşitleri ve Fiyatları - Protein Clubs | Protein Tozu, Amino Asit, Yağ Yakıcı

Protein Tozu

Değişen yaşam şartları en çok beslenme düzenimizi ve buna bağlı olarak sağlığımızı etkiliyor. Artık öğünlerimiz düzenli değil ve fast food türü hazır yiyeceklerle besleniyoruz. Bu durumda vücut gelişimi için mutlaka almamız gereken bazı temel besinleri alamıyoruz. Protein, karbonhidrat, yağ, vitamin ve mineraller kas gelişimi, yıkılan kasların onarımı ve enerji ihtiyacı için, fit ve sağlıklı bir vücut yapısı için olmazsa olmaz maddelerdir. Vücudun protein ihtiyacını karşılamak için her gün düzenli olarak et, süt, süt ürünleri, kuru baklagil, tavuk, yumurta gibi besinleri tüketmemiz gerekir. Ama bu besinleri yeterli düzeyde tüketemiyorsak protein tozu supplementiyle bu eksikliği giderebiliriz.

Protein tozu düzenli beslenemeyenler dışında spor yapanların, ağır ve yoğun tempoda çalışanların, vücut geliştiricilerin de en çok kullandığı supplementtir. Yoğun aktivite vücutta kas yıkımına neden oluyor. Antrenmandan önce veya yoğun iş temposuna başlamadan önce alınan protein tozu kasların zarar görmesini önleyecektir. Antrenman sırasında oluşan kas yıkımını ise antrenmandan sonra alınan protein tozu onaracaktır. Ayrıca protein tozuyla alınan amino asitler vücudun çeşitli bölgelerinde kullanılacaktır.

Spor yapanların da yapmayanların da her gün belirli miktarda proteine ihtiyacı vardır. Spor yapanların kilosunun iki katı kadar gram protein alması gerekir. Yapmayanlar için kilosu kadar miktar yeterlidir. Protein tozu kemiklerin güçlenmesine de destek olur. Protein tozuna en çok ihtiyaç duyanlar arasında hayvansal besin tüketmeyen vejetaryenler bulunuyor. Bitkisel protein vücudun ihtiyacını tam olarak karşılamadığı için protein tozu vejetaryenler mutlaka protein tozu almak zorunda kalıyor. Protein tozu süt veya suyla karıştırılarak içiliyor.

Günlük protein ihtiyacınız için taşınması ve kullanımı daha kolay olan protein bar da kullanabilirsiniz. Protein barlar çikolata ve gofret tadında ve formunda ürünlerdir. Cebinize koyup dilediğiniz anda tüketebilirsiniz.

Protein tozu ve barlarına farklı amino asitler de eklenerek etkisi güçlendirilmektedir. Piyasada çok sayıda markanın protein tozu ve bar çeşitleri bulunuyor. Ama bu konuda güvenilir, kaliteli markaların ürünleri tercih edilmelidir. Ayrıca protein tozu alırken kutu üzerindeki içerik bilgileri de incelenmelidir. Protein tozu almak fit ve sağlıklı bir vücut hedefiniz için tek başına yeterli olmaz. Aynı zamanda beslenme düzeniniz de olmalı ve spor yapmalısınız.

Ürün başarıyla sepetinize eklendi.